Žurnalista zabávačom

Autor: Eva Vašková | 14.11.2011 o 12:22 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  334x

Keď sa povie novinár, očakávame korektnosť a objektívne informácie. Keď sa povie zabávač, predpokladáme spŕšku vtipov a humorných príhod. Existuje však i taká možnosť, že takého novinára predsa len omrzia tie fakty a staví na zábavu. A to je i prípad...

...a to je prípad Olivera Andrássyho, ktorý 15. novembra oslávi svoje 54. narodeniny.

Možno málokto vie, že tento pán televíznej zábavy nie je vôbec absolventom VŠMU či inej umeleckej školy. Jeho študijná cesta ho zaviedla na oveľa menej prozaický odbor. A tým bola práve žurnalistika na Univerzite Komenského.

Tá sa mu stala osudnou už od prvých dní na jej pôde. Tu totiž stretol svoju „chýbajúcu" polovičku. Nie síce v zmysle lásky, ale profesijného života.

Išlo o jeho spolužiačku, vtedy ešte neznámu Elenu Kunštárovu. Áno, presne tú, dnes už Elenu Vacvalovú, s ktorou neskôr vytvorili dokonalú humoristickú dvojicu.

Oliver bol už v čase svojho vysokoškolského štúdia známym tvorcom humoristických poviedok pre Slovenský rozhlas, kde sa po ukončení školy aj zamestnal.

Tu zbieral skúsenosti v redakcii zábavy a pri hľadaní posily do tvorivého tímu si spomenul aj na svoju bývalú spolužiačku „Eňu".

Potom to už bola len otázka času kedy sa rozbehnú také projekty akými bola napríklad ich spoločná televízna Skrytá kamera. Ulica, ako zdroj nefalšovanej zábavy sa stala inšpiráciou aj v prípade dlhoročného projektu Aj múdry schybí, a napokon došlo i na politiku v podobe kabaretu Dereš.

No a hoci sa v súčasnosti už pominuli tie časy, kedy...."no a  zase len im čapkajú..." dovolím si tvrdiť, že práve pracovitosť, ktorú v jednom z rozhovorov vyzdvihla práve „jeho" Eňa, predsa len prinesie ešte nejaký ten zaujímavý humoristický televízny kúsok.

Dovtedy môžeme „začapkať" minimálne k tým 54. narodením a popriať tak veľa šťastia a nových inšpirácií.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?