Len jeden príbeh, „len“ jedna láska

Autor: Eva Vašková | 3.9.2012 o 22:06 | (upravené 4.9.2012 o 8:35) Karma článku: 3,06 | Prečítané:  653x

Svoj začiatok má niekde v srdci, postupne opantáva celé telo, podvoľuje sa jej i myseľ a pod jej silou zlyháva aj tá najrealistickejšie zmýšľajúca časť nášho mozgu. To nie je charakteristika žiadnej najnovšie objavenej choroby, to je popis citu starého ako ľudstvo samo  - Láska ...  prečítajte si jeden z príbehov, ktorý napísala.....

Tamara Heribanová sa už ako 17. ročná stala víťazkou rakúskej Poviedky 2002Tamara Heribanová sa už ako 17. ročná stala víťazkou rakúskej Poviedky 2002

O tom, že  láska je skutočne výnimočnou autorkou Vás presvedčí aj najnovšie dielo Tamary  Heribanovej  s prostým názvom, no o zložitých emóciách ....jednoducho  „Bola to len láska"

Život

Príbeh Emmy Jansenovej, dvadsaťpäťročnej zamestnankyne kastingovej agentúry zasadila Tamara Heribanová do reality dnešného bežného života.

Hlavná hrdinka pracuje, stretáva sa s rodinou, priateľmi, no a  hlavne žije...žije svoj život, ktorého súčasťou  je od jej osemnástich rokov aj jeden muž. Pán „Osudový" doň vstupuje trochu netradične, na cintoríne. Netradične sa tu láska rodí a nie zomiera. Svojím dvanásťmesačným  tempom si plynie sedem rokov a na záver opäť to miesto - cintorín. Nie ten istý, ktorý Emmu a Alexa Zolla spojil, ale ten, na ktorom sa pochopí životná múdrosť, pretože ...

„...To, čo sa zdá ako koniec, je často len začiatok."

Ženská duša

Kniha, ktorá vzíde z pera ženskej autorky musí byť čiastočne aj výpoveďou duše nežného pohlavia. Ak sa k tomu pridá „love story" tak potom je táto skutočnosť ešte zrejmejšia.

V „Bola to len láska" je cítiť ženu z každej stránky. Raz je tou emancipovane silnou a rozhodnou, inokedy zasa pokorne podlieha hlasu svojho srdca.

A  možno si každá raz v živote povie: „ Možno naozaj milujem len ten pocit, že ho milujem."

To, ako je v prípade Emmy Jansenovej vie kniha, to ako je to vo vašom prípade viete zasa vy. A možno to nevie ani kniha, ani vy. Nie je nutná ale žiadna panika, veď napríklad spisovateľ Ephraim Kishon prirovnal ženskú dušu ku otvorenej knihe napísanej v nezrozumiteľnom jazyku. Takže máme na to právo. :- )

Láska

Slovo, ktorým sa článok začínal, a ktorým aj končí. Tu už nie je potrebných mnoho slov, boli by zbytočné. Príbeh „Bola to len láska" jednoznačne o láske je. O láske intenzívnej, krásnej a predsa nenaplnenej do konca. To ostatné sa už dozviete ak samé siahnete po tejto knihe a vytvoríte si svoj vlastný názor na nové dielo Tamary Heribanovej.

A nezabudnite: „Toho jedného, toho pravého stretne človek len raz. Len raz."

Príjemné čítanie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?