Únik z metropoly do ticha kvetov a antiky

Autor: Eva Vašková | 11.8.2011 o 20:02 | (upravené 11.8.2011 o 20:28) Karma článku: 4,15 | Prečítané:  987x

Ten kto zavíta do stovežatej si určite nenechá ujsť Karlov most, Staromestské či Václavské námestie. Samozrejme, že zmienené miesta sa nedajú obísť, ale pokiaľ už budete mať dosť predierania sa medzi turistami a podarí sa vám odfotografovať všetky tieto „stálice" môžete zavítať niekam, kde je pokojnejšie ale kde váš fotoaparát zaručene nebude odpočívať.

aj takéto nástenné skvosty sa skrývajú nie v Trójskom koni ale v Trójiaj takéto nástenné skvosty sa skrývajú nie v Trójskom koni ale v Tróji

 

Pokiaľ radi obdivujete krásu rôznych druhov kvetov a rastlín tak prechádzka po nádhernej Botanickej záhrade bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Pražská botanická záhrada ponúka návštevníkom niekoľko floristických zákutí. Nájsť tu môžete rastlinstvo severoamerických prérií a polopúští,  Stredomoria  či exotickú japonskú záhradu plnú bonsajov.

Okrem týchto vonkajších expozícií je súčasťou záhrady aj originálne riešený skleník Fata Morgana, ktorý na rozlohe cca 2000 m predstavuje vegetáciu subtrópov a trópov, v druhej časti dažďového pralesa a posledná tretia časť je venovaná chladnému prostrediu hôr. Prirodzenosť prostredí  dotvára aj rôzna teplota a vlhkosť týchto častí.  Jednoducho chvíľu máte pocit, že ste niekde v Južnej Afrike, chvíľu zasa niekde v drsných Andách.

Ďalšou zaujímavosťou tejto záhrady je vinič. Chodníčkom od kaplnky sv. Kláry sa dostanete do nádhernej a rozľahlej vinice, kde spoznáte akú mal váš obľúbený rízling či cabernet sauvignon podobu predtým ako si ho doprajete v tekutej podobe. A možno vás informačné tabuľky inšpirujú a pri dobrej večeri ochutnáte nejakú novú značku. :-)

Pokiaľ budete pokračovať prechádzkou i ďalej ocitnete sa v blízkosti malebného červeno - bieleho zámočku, na ktorý je výhľad  už i pri spomínanej kaplnke sv. Kláry. Tento zámok alebo presnejšie vila nesie názov mestskej časti Trója a pripomínať má typ prímestskej rímskej vily, ktoré na svojich talianskych cestách videl mladý hrabě Ján Vojtěch zo Štenberka. Pokiaľ sú vám blízke antické výjavy v podobe freskovitých a iných malieb tak do hodinkovej prehliadky s radosťou zainvestujete. Celý zámok je obklopený geometricky upravenou francúzskou záhradou a viničnými sadmi.

Praha je nádherné mesto, ale príjemné zákutia sa dajú nájsť i mimo priameho centra.  Možno si pri jej návšteve spomeniete i na prečítané riadky a zavítate nielen na „Staromák" ale i do Tróje.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?