Malé televízne retro

Autor: Eva Vašková | 23.8.2011 o 17:49 | (upravené 23.8.2011 o 20:57) Karma článku: 4,18 | Prečítané:  1369x

Televízia Markíza nedávno oslavovala so svojimi divákmi na Dni otvorených dverí pätnásť rokov svojej existencie. Na narodeninovú párty sa organizátorom podarilo zlákať dokonca i najznámejší turecký pár, ktorý priaznivcov Šeherezády a Onura mimoriadne potešil. Markíza však určite nie je a nebola len o telenovelách. Jednotkou na televíznom sa stala predovšetkým vďaka vlastnej tvorbe. Čo tak poohliadnuť za zabudnutým...???

hlavolamové TIVOLIhlavolamové TIVOLI

Poobedia so súťažami


Rébusy, hlavolamy, otázky na rôzne témy aj to boli popoludnia s Markízou. Možno si ešte spomeniete na veľký točiaci sa stôl s hrou TIVOLI alebo na farebný kruh skrývajúci náročnejšie i menej náročné otázky v POKUŠENÍ. K týmto reláciám nepochybne patrili i moderátori. Otázky v pokušení kládli napríklad Jozef Dúbravský či Michal Ďuriš. Moderátorské začiatky si pri Tivoli vyskúšala mladá Janka Hospodárová, ale aj sympatický Mário Klein. Ten žiaľ vo veľmi mladom veku prehral svoj boj s leukémiou.


Zabávali domáce videa, zoznamka aj ratolesti známych


Zábavné formáty TV Markíza boli rôzne a počas päťnástich rokov sa ich vystriedalo niekoľko. Tak napríklad také SMIECHOTY s Ivetou Malachovskou a neskôr s Martinom Nikodýmom rozosmievali videami natáčanými domácimi kamerami divákov.

O iný druh zábavy išlo zasa v srdiečkami zaliatom BZZ, kde Petra Bernasovská robila moderátorské garde tým, ktorí túžili nájsť toho pravého či pravú.

Zabudnúť sa nedá ani na detské táraninky, ale i pikošky z úst „celebritných" detí v BONZÁČIKU. Kreslo pre moderátora si tu dokonca vyskúšala i Magda Paveleková, ktorá dodala relácii osobité čaro.
No a ani Markízu neobišla éra hudobných hitparád. Mala podobu DEKA HITOV a sprievodcami sa stali Slávka Halčáková či Jozef Jopo Poláček.


Víkendové ráno pre deti


Michal Rovňák, Martin Vanek, Igor Adamec, Ivan Blahút či Miška Marienková aj to boli tí, ktorí pripravovali na víkendové rána pre deti sladké KAKAO. Deti sa mohli každú sobotu a nedeľu tešiť na pásmo rozprávok, zaujímavých hostí a súťaží. Miška Marienková pomáhala zvládať trému budúcim speváckym talentom v Kakao slávikoch. Dnešný detský divák zrejme hľadá niečo iné a formáty podobného tipu by sa v súčasnosti zrejme príliš neujali. A možno je to tak trochu i škoda. No nedali by si ste spolu s vašimi deťmi v nedeľu ráno také chutné „kakavko" pri rozprávkach? :-)


Ranné prebúdzania a popoludňajšie talkshow


Stálicou na obrazovkách Markízy je nepochybne TELERÁNO. To i aktuálne patrí k najsledovanejším reláciám a má množstvo priaznivcov. Ranný televízny budíček mal v minulosti však i svojich súrodencov v podobe VITAJTE DOMA, KORZO alebo DOMA S MARKÍZOU. Na tvorbe oddychových popoludní, v duchu domáceho obývačkového klebetenia sa podieľalo počas ich vývoja viacero moderátorov či moderátorských dvojíc. Dnes by ste však už takého Janka Dubničku, Gabiku Drobovú či Andy Timkovú len ťažko hľadali na obrazovkách v pozícií moderátorov.


Čas je veľký kúzelník a mení naše okolie bez toho aby sme si to uvedomovali. Tak je to i v prípade televíznych relácií. Zaspomínali ste i vy na tú svoju obľúbenú?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?