Bežím, bežíš, bežíme a....pobežíme

Autor: Eva Vašková | 7.9.2011 o 20:57 | (upravené 7.9.2011 o 21:04) Karma článku: 1,84 | Prečítané:  608x

  Počas dňa si posedíme za monitormi počítačov, večer pri obrazovkách televízorov a nakoniec si unavenými očami líhame do postelí. A kde medzitým je pohyb? Nie nebojte sa, v nasledujúcich riadkoch nepôjde o opakovanie tých notoricky známych viet o každodennej pohybovej aktivite. Pozvanie však bude niekam, kde jej málo určite nebude...  

Bratislava pobeží pod hviezdami...Bratislava pobeží pod hviezdami...

Metropola východu, ale i tá naša celoslovenská, totiž ožijú skutočným behom. V Košiciach to bude už tradičný MEDZINÁRODNÝ MARATÓN MIERU a Bratislavčania si zabehajú pod hviezdami v rámci projektu RIVER PARK NIGHT RUN.

V Košiciach už po osemdesiaty ôsmy krát

Možno to znie až neuveriteľne ale 2. októbra tohto roku sa košický MEDZINÁRODNÝ MARATÓN MIERU uskutoční  naozaj už po osemdesiaty ôsmy krát.

Tak ako každý ročník aj ten s dvoma osmičkami má tradične pripravených niekoľko bežeckých disciplín. Okrem klasického, viac ako 42 km maratónu, to bude polmaratón, beh na in-line korčuliach či tímové firemné behy.

Žiadny problém tu nebude znamenať ani telesný handicap. Na dvadsať kilometrovej dlhej trati si svoje sily zmerajú vozičkári aj handbikeri.

Pripravené sú tiež rôzne sprievodné podujatia. Osvetovú aktivitu tu „rozbehne" Liga proti rakovine a prihlásení bežci budú môcť na jej účet prispieť 1 % zo štartovného. Spomínať sa zasa bude na výstave s názvom BIKILA, kde si formou fotografií návštevníci pripomenú slávneho maratónskeho bežca Abebe Bikilu, ktorý košický maratón vyhral presne pred polstoročím.

Viac informácií na : http://www.kosicemarathon.com/sk/index.php

Beh po devätnástej hodine?

„Aktivkov" s teniskami na nohách,  prípadne slúchadlami s hudbou v ušiach je najčastejšie možné stretnúť zrána. Začať deň behom či inou pohybovou činnosťou je ešte ako tak prirodzené. Ale behať v noci? No pokiaľ 17. septembra plánujete romantickú prechádzku po Dunajskom nábreží vedzte, že tam v tento deň bude poriadne rušno. Na tento deň je totiž naplánovaná akcia s názvom RIVER PARK NIGHT RUN, ktorá má beh ako ústredný motív. Začať sa začne však o 19. 45 a skončí až o 22. hodine. To sa potom zúčastnení bežci stretnú na záverečnej after party, ktorú si určite zaslúžia.

Navštíviť nábrežie okolo Dunaja sa vám však oplatí už počas celého spomínaného dňa. Deti sa dosýta vyšantia pri športových súťažiach, zabavia pri klauniáde či rozprávke presne o dvanástej. Tí ostatní si môžu zatancovať s River Park Dance school alebo vychutnať večernú fireshow.

Okrem týchto sprievodných akcií je pripravené i vyhlásenie súťaže o výlet vrtuľníkom, do ktorej sa možno zapojiť ešte do 14.septembra a tiež charitatívna podpora aktivít UNICEfu.

Viac informácií na : http://www.bratislavamarathon.com/

Tak ako? Dostali ste chuť nastaviť si na ráno budík a zabehnúť si ten svoj „maratón"? Spomínaní aktivkovia nech si ho teda nezabudnú nastaviť a tí ostatní..... skúste si „zabehnúť" do Bratislavy alebo Košíc pozrieť sa zmienené akcie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?