Dvakrát dvanásť a otvorenie plesovej sezóny

Autor: Eva Vašková | 3.1.2012 o 18:06 | (upravené 3.1.2012 o 18:11) Karma článku: 1,46 | Prečítané:  337x

Nový rok 2012 sme už s pompéznosťou privítali a spolu s ním sa môže začať  nemenej pompézna plesová sezóna. Prvenstvo má v tomto smere už tradične historická budova SND a Ples v opere.  

Jamelia svojim úsmevom očarí aj Bratislavu a rovno na Plese v opereJamelia svojim úsmevom očarí aj Bratislavu a rovno na Plese v opere

Ten si v meste na Dunaji vybudoval už svoju tradíciu, o čom svedčí jeho v poradí už dvanásty ročník. Aká teda bude tá najelegantnejšia a najprestížnejšia udalosť roka 2012, ktorá oslávi 7. januára svoje dvanáste narodeniny?...

...pretkaná kvalitnou hudbou...

Veď tá predsa nemôže chýbať na žiadnej z podobných udalostí. Tohtoročný otvárací ples prinesie vrchol hudobného umenia v podobe operného spevu. Pozvaní hostia si vychutnajú napríklad Miroslava Dvorského, Moniku Fabiánovú či mladučký talent Patríciu Janečkovú.

Straussove valčíky sú jednou z ďalších plesových tradícií. Ples v opere nie je však len tak hocijaký, a ani tie štvortaktové tóny nebude hrať len tak hocikto. Postará sa o ne známa Strauss Capelle, ktorá bola založená ešte dynastiou Straussovcov.

Chýbať nebudú ani slovenské a české hviezdy. Tento rok ich zastúpi napríklad náš Janko Lehotský či „setra od susedov" Bára Basiková.

Hudobnou, nie bodkou, ale doslova začiatočným husľovým kľúčom, bude speváčka Jamelia. A prečo úvodným husľovým kľúčom? Pretože práve ona bude mať tú poctu, aby úderom na gong celý ples a zároveň celú plesovú sezónu odštartovala.

... noblesne baletný...

Plesy sú svojím spôsobom synonymom noblesy. Tá nemôže chýbať ani na tom plese v opere. Zastupovať ju budú skutočne kráľovské baletné kreácie. Predstavia sa totiž napríklad členovia Švédskeho kráľovského baletu či toho Holandského národného. Udalosť takého formátu, ako je Ples v opere sa nemôže zaobísť ani bez ďalšej noblesnej záležitosti - Bieleho adagia z Labutieho jazera, opäť v podaní Švédskeho národného baletu. Zatancujú ho Jurgita DroninaAndrey Leonovitch

... tradične charitatívny...

Aj ten dvanásty ročník prestížneho plesu bude mať dobročinný charakter. Zabáva slovenskej elity z rôznych odvetví sa stane nápomocnou Detskému kardiocentru v Bratislave. Výťažok zo vstupného v hodnote 500 Eur za pár bude použité na kúpu špeciálneho dýchacieho prístroja.

Tak teda nech to pozvaným toho 7. januára správne tancuje a všetkým ostatným taktiež veselú roztancovanú plesovú sezónu.

To znamená zopakovať tradičné raz-dva-tri, raz-dva-tri, oprášiť tie najkrajšie šaty v skrini a hor sa tancovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?