Dvakrát P, jedenkrát D a SND

Autor: Eva Vašková | 12.1.2012 o 10:29 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  254x

  S novým rokom sa spájajú aj staré konce a nové začiatky. V prípade divadelných dosiek to môže byť napríklad v podobe nejakej tej premiéry či derniéry. Prijmite pozvanie priamo k tým najlepším, do Slovenského národného divadla.  

Nie je kvarteto ako kvarteto....Nie je kvarteto ako kvarteto....

Prvé P

Prvou novinkou na doskách SND bude inscenácia britského dramatika Ronalda Harwooda - Kvarteto. Už názov napovedá o tak trochu hudobnom podtóne tejto hry. Hlavnými postavami budú totiž operní umelci, ale v značne pokročilom veku. Práve prepojenie staroby a ich netradičnej profesie je hlavným motívom deja. S dôchodcovským vekom predsa nemusia skončiť aj všetky sny.

V hlavných rolách sa objavia napríklad Mária Kráľovičová, alternovaná Evou Krížikovou či Božidara Turzonovová, ktorá si zasa svoju úlohu vymieňa s Emíliou Vašáryovou.

(Ronald Harwood, Kvarteto, 20. - 21. január)

Druhé P

Tá naša zázračná pamäť. Pozná to dobré aj zlé, príjemné i nepríjemné, vie uchovávať i zabúdať. No a práve o spomienkach bude druhá z premiér SND - Pamäť vody. Rozpamätávať sa budú tri sestry, ktoré až smrťou svojej mamy spoznávajú ako málo ich tých spomienok spája. Všetko však môže byť inak. Cesta k sesterskej blízkosti ešte nie je zarúbaná.

Tešiť sa môžete na skvelé výkony takých mien ako Zuzana Kocúriková, Zdena Studenková či Jozef Vajda.

(Shelagh Stephensonová, Pamäť vody, 28. - 29. január)

Posledné D

Čo bude na večeru? Tak zrejme nielen túto otázku rieši inscenácia s jednoduchým názvom Večera. Táto je však  „uvarená" zo zmesi intelektu, šarmu a zaujímavú príchuť dodá detektívnosť. V SND sa však bude podávať už naposledy. Na „poslednú večeru" ste pozvaní 20. januára.

(Moira Buffini, Večera, 20. január)

Tak čo poviete na takú malú divadelnú inšpiráciu? Dáte sa nahovoriť na niektoré z predstavení?

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?