Lady Spencerová ako symbol

Autor: Eva Vašková | 30.8.2012 o 22:35 | (upravené 30.8.2012 o 22:45) Karma článku: 2,82 | Prečítané:  378x

Rok 1997, posledný augustový deň, Paríž a tunel pod Place de l'Alm. Tieto základné faktografické informácie hovoria o šokujúcej informáciu, ktorá nečakane obehla celý svet presne pred pätnástimi rokmi....  

Legendárne šaty, v ktorých zažiarila v Bielom domeLegendárne šaty, v ktorých zažiarila v Bielom dome

... správa o tragickej autonehode britskej princeznej Diany sa tak stala „ senzáciou", po ktorej siahli všetky svetové médiá.

A hoci práve tie svojím spôsobom prispeli k tejto smutnej udalosti, bola pre ne vždy akýmsi stelesneným symbolom, ktorý prijala aj verejnosť.

Symbol ľudskosti

Diana Frances Spencerová  sa stala súčasťou britských aristokratických kruhov veľmi mladá, no srdcia ľudí si získala  veľmi rýchlo. Dopomohol jej k tomu práve prirodzený šarm a úsmev, ktorý  žiaľ postupne striedala aj s vnútorná bolesť.

Dianu si však verejnosť neobľúbila len vďaka peknej tváričke, ale aj jej ľudskej spolupatričnosti. Tú prejavila napríklad ako VIP dobrovoľník Červeného kríža v boji proti nášľapným mínam a nemenej známa je tiež jej angažovanosť v pomoci trpiacim na AIDS.

Mohlo by sa povedať, že aj v kráľovských výšinách chcela zostať človekom držiacim sa doslova „pri zemi."

Symbol matky

Diana pracovala ako učiteľka v materskej škole. Detské duše poznala práve z tohto prostredia a snažila sa im porozumieť aj v prípade svojich dvoch synov. Starší Willliam, celým menom William Arthur Philip Louis sa narodil rok po svadbe a Henry Charles Albert David, teda Harry, o ďalšie dva roky.

Ako najfotografovanejšia osoba sveta, neunikla objektívom ani ona, ani jej synovia.  K utvrdeniu, že je milujúcou matkou ich síce nepotrebovala, no vytvoriť tento obraz určite dopomohli.

Symbol módy

Aká by to bola členka kráľovskej rodiny bez tomuto statusu prislúchajúceho oblečeniat. Dianine kostýmy, šaty, „veľké večerné" atď. sa naozaj stali inšpiráciou aj pre bežné ženy. Ešte presnejšie to bol práve jej štýl, spájajúci eleganciu a ženskosť s prihliadnutím na spomínané (búrlivé)„výšiny".

Dôležité nie je ani tak to množstvo šiat, ktoré Diana počas svojho života v Buckinghamskom paláci vystriedala, ale fakt, že nimi dokonale reprezentovala. Veď v niektorých si ich pamätá verejnosť dodnes. A nie sú to len tie svadobné.

Pre Biely dom a tanec s Johnom Travoltom si zvolila dlhé, úzke a čierne...

.... farby jej šiat boli síce rôzne no  život určite nie veľmi ružový. Hovorí o tom päť pokusov o samovraždu, rozchod  s manželom a napokon i tragická smrť. Napriek tomu však zostane Lady Diana navždy „ružou Anglicka".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?