Len jeden príbeh, „len“ jedna láska

Autor: Eva Vašková | 3.9.2012 o 22:06 | (upravené 4.9.2012 o 8:35) Karma článku: 3,06 | Prečítané:  695x

Svoj začiatok má niekde v srdci, postupne opantáva celé telo, podvoľuje sa jej i myseľ a pod jej silou zlyháva aj tá najrealistickejšie zmýšľajúca časť nášho mozgu. To nie je charakteristika žiadnej najnovšie objavenej choroby, to je popis citu starého ako ľudstvo samo  - Láska ...  prečítajte si jeden z príbehov, ktorý napísala.....

Tamara Heribanová sa už ako 17. ročná stala víťazkou rakúskej Poviedky 2002Tamara Heribanová sa už ako 17. ročná stala víťazkou rakúskej Poviedky 2002

O tom, že  láska je skutočne výnimočnou autorkou Vás presvedčí aj najnovšie dielo Tamary  Heribanovej  s prostým názvom, no o zložitých emóciách ....jednoducho  „Bola to len láska"

Život

Príbeh Emmy Jansenovej, dvadsaťpäťročnej zamestnankyne kastingovej agentúry zasadila Tamara Heribanová do reality dnešného bežného života.

Hlavná hrdinka pracuje, stretáva sa s rodinou, priateľmi, no a  hlavne žije...žije svoj život, ktorého súčasťou  je od jej osemnástich rokov aj jeden muž. Pán „Osudový" doň vstupuje trochu netradične, na cintoríne. Netradične sa tu láska rodí a nie zomiera. Svojím dvanásťmesačným  tempom si plynie sedem rokov a na záver opäť to miesto - cintorín. Nie ten istý, ktorý Emmu a Alexa Zolla spojil, ale ten, na ktorom sa pochopí životná múdrosť, pretože ...

„...To, čo sa zdá ako koniec, je často len začiatok."

Ženská duša

Kniha, ktorá vzíde z pera ženskej autorky musí byť čiastočne aj výpoveďou duše nežného pohlavia. Ak sa k tomu pridá „love story" tak potom je táto skutočnosť ešte zrejmejšia.

V „Bola to len láska" je cítiť ženu z každej stránky. Raz je tou emancipovane silnou a rozhodnou, inokedy zasa pokorne podlieha hlasu svojho srdca.

A  možno si každá raz v živote povie: „ Možno naozaj milujem len ten pocit, že ho milujem."

To, ako je v prípade Emmy Jansenovej vie kniha, to ako je to vo vašom prípade viete zasa vy. A možno to nevie ani kniha, ani vy. Nie je nutná ale žiadna panika, veď napríklad spisovateľ Ephraim Kishon prirovnal ženskú dušu ku otvorenej knihe napísanej v nezrozumiteľnom jazyku. Takže máme na to právo. :- )

Láska

Slovo, ktorým sa článok začínal, a ktorým aj končí. Tu už nie je potrebných mnoho slov, boli by zbytočné. Príbeh „Bola to len láska" jednoznačne o láske je. O láske intenzívnej, krásnej a predsa nenaplnenej do konca. To ostatné sa už dozviete ak samé siahnete po tejto knihe a vytvoríte si svoj vlastný názor na nové dielo Tamary Heribanovej.

A nezabudnite: „Toho jedného, toho pravého stretne človek len raz. Len raz."

Príjemné čítanie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?