Dievča s mačacím menom a ... muž „dobrým“ priezviskom

Autor: Eva Vašková | 19.10.2014 o 9:02 | Karma článku: 1,77 | Prečítané:  665x

V živote môže človek veľa získať, veľa stratiť. Niekedy je to peniazoch, niekedy o postavení a niekedy o ľuďoch.  ... Každý máme tú vlastnú životnú súvahu: Má dať – Dal ...

... hlavnou hrdinkou románu Janky Benkovej je síce dievča ... s mačacím menom ..., ale osudovým, ako to už v prípade nás žien býva, sa stal jeden muž. ...

Alexander má v tej svojej životnej súvahe viac či menej samé plusové položky. Pochádza z dobrých kruhov, má výhodné postavenie a stretáva sa s vhodnými ľuďmi. 

Je takou i „mačacie dievča?“ Dievča, do ktorého sa náhle zamiloval, a ktoré mu zdá sa, ukáže oveľa viac ...  a nebude to o financiách.

Ako sa zmení Alexandrov život, keď sa rozhodne vziať si túto dievčinu?  Vziať si, nie vždy znamená aj získať a v tomto prípade pôjde veru aj o stratu.

Kam až ďaleko však zájde Alexandrova snaha opäť získavať? Zisk je risk a v jeho prípade to bude znamenať : „Sme s tými najväčšími.“

Akú hodnotu bude mať táto „ vstupenka do klubu s tými najväčšími?“ Zdá sa, že Alexander zaplatí príliš vysoký účet, s ktorým nepočítal.

A dievča s mačacím menom? Možno to bude trochu paradox, že s obrovskou stratou príde predsa len zisk. ... „ Nemám pocit, že by som o niečo prišla. Práve naopak.“  

Dievča s mačacím menom, od autorky ženských románov, Janky Benkovej je príbehom o dozrievaní  vo vzťahu, je práve o otázkach a otáznikoch v živote.  Na otázky musíme hľadať tie správne odpovede a otázniky si možno vyžadujú niekedy aj výkričník. Výkričník, ako varovanie, ako upozornenie na hranice, ktoré si človek aj tak v konečnom dôsledku stanovuje sám.

V knihe Dievča s mačacím menom nehľadajte prefíkanú „tigricu,“ ani rozmaznanú „cicušku.“ Janka Benková  píše v tomto prípade  o dospelej mladej žene, ktorá má svoje ideály, ale určite nie o mužoch. Napriek tomu miluje a chce byť milovaná. Bohatstvo vo forme peňazí, niekedy však  porazí aj bohatstvo lásky.

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?