Dievča s mačacím menom a ... muž „dobrým“ priezviskom

Autor: Eva Vašková | 19.10.2014 o 9:02 | Karma článku: 1,77 | Prečítané:  651x

V živote môže človek veľa získať, veľa stratiť. Niekedy je to peniazoch, niekedy o postavení a niekedy o ľuďoch.  ... Každý máme tú vlastnú životnú súvahu: Má dať – Dal ...

... hlavnou hrdinkou románu Janky Benkovej je síce dievča ... s mačacím menom ..., ale osudovým, ako to už v prípade nás žien býva, sa stal jeden muž. ...

Alexander má v tej svojej životnej súvahe viac či menej samé plusové položky. Pochádza z dobrých kruhov, má výhodné postavenie a stretáva sa s vhodnými ľuďmi. 

Je takou i „mačacie dievča?“ Dievča, do ktorého sa náhle zamiloval, a ktoré mu zdá sa, ukáže oveľa viac ...  a nebude to o financiách.

Ako sa zmení Alexandrov život, keď sa rozhodne vziať si túto dievčinu?  Vziať si, nie vždy znamená aj získať a v tomto prípade pôjde veru aj o stratu.

Kam až ďaleko však zájde Alexandrova snaha opäť získavať? Zisk je risk a v jeho prípade to bude znamenať : „Sme s tými najväčšími.“

Akú hodnotu bude mať táto „ vstupenka do klubu s tými najväčšími?“ Zdá sa, že Alexander zaplatí príliš vysoký účet, s ktorým nepočítal.

A dievča s mačacím menom? Možno to bude trochu paradox, že s obrovskou stratou príde predsa len zisk. ... „ Nemám pocit, že by som o niečo prišla. Práve naopak.“  

Dievča s mačacím menom, od autorky ženských románov, Janky Benkovej je príbehom o dozrievaní  vo vzťahu, je práve o otázkach a otáznikoch v živote.  Na otázky musíme hľadať tie správne odpovede a otázniky si možno vyžadujú niekedy aj výkričník. Výkričník, ako varovanie, ako upozornenie na hranice, ktoré si človek aj tak v konečnom dôsledku stanovuje sám.

V knihe Dievča s mačacím menom nehľadajte prefíkanú „tigricu,“ ani rozmaznanú „cicušku.“ Janka Benková  píše v tomto prípade  o dospelej mladej žene, ktorá má svoje ideály, ale určite nie o mužoch. Napriek tomu miluje a chce byť milovaná. Bohatstvo vo forme peňazí, niekedy však  porazí aj bohatstvo lásky.

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov, kriminality.

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

V niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne.


Už ste čítali?